
Huurmaat LAV Cup: Valken ’68 laat zich niet verrassen door FC Oegstgeest
Gisteravond werd de eerste kwartfinalewedstrijd gespeeld in het kader van de Huurmaat LAV Cup. Op eigen bodem versloeg titelhouder Valken ’68 FC Oegstgeest met 4-1, na een ruststand van 2-0. De Eersteklasser verdiende de zege, maar de opponent bood goed tegenstand. In de slotfase kreeg de Vierdeklasser zelfs nog drie grote kansen op de 3-2 en had het nog spannend kunnen worden. In de slotseconden volgde echter de 4-1, slechts voor de statistieken.
Beide ploegen toonden zich gretig om de halve finale te bereiken. Zowel Derek van der Plas als Huig Jan Heeringa koos grotendeels voor de basiself. Na de rust werd er stevig gewisseld, maar dat deed niets af aan het feit dat beide helften vermakelijk waren voor het opgekomen publiek. Valken ’68 nam het, zoals altijd, serieus. Karin van der Zeeuw, de huisomroepster, hield de aanwezigen keurig op de hoogte, het scorebord functioneerde en de tribuneverlichting was ingeschakeld – alles om het publiek te vermaken.
En dat lukte, mede door de twee teams die veelvuldig de aanval zochten. FC Oegstgeest was niet gekomen om zich in te graven en wilde zelf ook aanvallend spelen. Al vroeg in de wedstrijd kreeg de thuisploeg een kans op de 1-0. Dirk van Duijn bediende Dunke Lagerberg, maar de middenvelder moest nog warmdraaien. Even later volgde een volgende grote kans, maar de vlag ging omhoog en zo overleefde FC Oegstgeest de openingsfase.
Kort daarna verstuurde Marc Langeveld een prachtige pass op Huig van Duijn. De aanvaller leek op weg naar de 0-1, maar Frank Kardjani kwam op tijd zijn doel uit om een achterstand te voorkomen. Daarna ontstond een evenwichtige fase waarin beide teams naar een opening zochten. Rond de twintigste minuut vond Lagerberg die. Hij draaide weg bij zijn tegenstander en met de buitenkant van zijn rechtervoet liet hij Gijs Jansen volkomen kansloos. Een heerlijke goal op ’t Duyfrak.
Vier minuten later had er bijna opnieuw een wereldgoal op het scorebord kunnen staan. Samet Arikan probeerde het van grote afstand en opnieuw was Jansen kansloos, maar de lat redde hem deze keer. Aan de andere kant profiteerde Jari van der Lippe bijna van een te korte terugspeelbal, maar in plaats van de 1-1 vergrootte Valken ’68 de voorsprong. Arikan schoot dit keer vanaf een meter of tien buiten de zestien, en zijn ferme schuiver was de doelman van de gasten te machtig.
Zoals gezegd werd er veel gewisseld, maar het duel bleef levendig. Valken ’68 wilde de beslissing forceren, terwijl Heeringa zag dat zijn ploeg nog niet opgaf. Sterker nog: kort na de pauze werd Harm Jaap Boerma weggestuurd en de invaller faalde niet: 2-1.
Halverwege de tweede helft bracht de eveneens ingevallen Stefan de Reuver zijn ploeg weer op een veilige marge met een fraaie ‘krul’ in de kruising. Het duel leek daarmee beslist, maar niets was minder waar. Misschien dacht Valken ’68 er te makkelijk over, want de koploper in Vierde Klasse A kreeg nog drie opgelegde kansen om alsnog voor een stunt te zorgen. Die bleef echter uit, en vlak voor tijd mocht Valken ’68 vanaf de stip nog eenmaal scoren via Arikan.
Een leuke, open en vooral sportieve wedstrijd, waarin Valken ’68 dus uitzicht bleef houden op prolongatie van de titel. De volgende tegenstander komt voort uit het duel tussen Foreholte en Kagia.
Scoreverloop:
21′ Lagerberg 1-0, 38′ Arikan 2-0, 52′ Boerma 2-1, 68′ De Reuver 3-1, 90′ Arikan (strafschop) 4-1.
Scheidsrechter: Waleveld.
Basisopstelling Valken ’68:
Kardjani; Van den Oever, Van Duijvenvoorde, Meyvogel, D. van Duijn, De Mooij, Lagerberg, Schaap, Wietsma, Varkevisser, Arikan.
Basisopstelling FC Oegstgeest:
Jansen; De Roy van Zuydewijn, Winkelman, Morin, De Ridder, Van den Hoek, Bremmer, Van der Lippe, Brom, Langeveld, H. van Duijn.
Tekst: LeidenAmateurVoetbal
Foto: Saam de Mooij